Wypożyczalnia jest czynna  
od poniedziałku do piątku  
w godzinach 7:30 – 14:30

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

Serdecznie witamy na stronie domowej biblioteki seminarium

Biblioteka jest ważną częścią Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów. Jej głównym celem jest wspomaganie procesu kształcenia przyszłych misjonarzy poprzez zapewnienie koniecznej dla tego procesu literatury, tak z zakresu teologii, a zwłaszcza misjologii, jak również z innych dziedzin związanych z pracą misyjną. Ponadto posiada dość bogate zbiory z zakresu etnologii, kultur pozaeuropejskich i religiologii. W księgozbiorze są również pozycje z wielu dziedzin wiedzy jak: katolicka nauka społeczna, pedagogika, psychologia, historia Kościoła i historia powszechna, języki obce i inne.
W miarę możliwości udostępniamy nasze zbiory również osobom spoza seminarium, a także wypożyczamy je w ramach wypożyczalni międzybibliotecznej, oczywiście za wyjątkiem szczególnie cennych zbiorów, z których można skorzystać jedynie na miejscu. Biblioteka posiada prawie 100 000 woluminów. Zainteresowanych naszymi zbiorami odsyłamy do katalogu internetowego
Nie ma możliwości rezerwacji książki poprzez stronę internetową.
Jak napisano powyżej wypożyczalnia zwykle jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 14:30, jednakże rytm jej pracy jest dostosowany do seminarium. Z tego powodu może się zdażyć, że nie będzie czynna we wakacje lub dni przedświąteczne. Dlatego też osoby przyjeżdząjące z daleka do biblioteki w celu skorzystania z księgozbioru prosimy o kontakt telefoniczny lub mejlowy, celem upewnienia się, czy biblioteka będzie czynna w czasie, gdy zamierzają ją odwiedzić. Osoby pragnące oddać książki, jeśli biblioteka jest nieczynna, mogą pozostawić je na furcie. Istnieje też możliwość (zwłaszcza dotyczy to kleryków, studentów i doktorantów, a także pracowników naukowych różnych uczelni) przenocowania w klasztorze i skorzystania z biblioteki przez kilka dni. W tym celu należy skontaktować się z Ojcem Rektorem i uzgodnić warunki pobytu na terenie seminarium, tudzież klasztoru. Najlepiej dokonać tego przez kontakt telefoniczny z furta klasztorną [55 24 29 100] w godzinach urzędowych. 
Można też szukać noclegu w agroturystyce w pobliskim Pieniężnie lub innych okolicznych miejscowościach (klasztor znajduje się około 3 km za miastem Pieniężno - kierunek Pieniężno Pierwsze, a 18 km od Ornety i około 30 km od Braniewa i Lidzbarka Warmińskiego).
Osoba spoza seminarium pragnąca skorzystać z księgozbioru seminarium musi wypełnić deklarację czytelniczą i stosować się do regulaminu biblioteki. Na chwilę obecną biblioteka nie pobiera żadnych opłat od osób pragnących skorzystać z jej zasobów. Należy jednak pamiętać, że jest ona instytucją kościelną i niepubliczną,  oraz że nie otrzymuje żadnych dotacji od instytucji państwowych i publicznych


W miłości Słowa Bożego pozdrawia 

o. dr Michał Studnik SVD

Dyrektor Biblioteki 

Biblioteka MSD Księży Werbistów w Pieniężnie jest członkiem Federacji Bibliotek Kościelnych "FIDES"Ostatnia aktualizacja: 17 X 2013 r.