W sobotę 22 marca, wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie obchodziła uroczystość swojego patrona – św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Pragnąc podzielić się tą radością zaprosiła na wspólne świętowanie kleryków i wychowawców Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku i Misyjnego Seminarium Duchownego św. Wojciecha w Pieniężnie.

Spotkanie rozpoczęło się w seminaryjnej kaplicy uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem arcybiskupa seniora Edmunda Piszcza w koncelebrze z wszystkimi obecnymi kapłanami. Homilię wygłosił ks. kan. dr Antoni Skowroński, rektor seminarium ełckiego. Podzielił się na niej refleksjami na temat tego, czego możemy uczyć się dziś, jako duchowni i klerycy, od św. Józefa – przede wszystkim jego pokory i ufności względem Boga. Bogatą oprawę mszy zapewnili klerycy z Olsztyna.

Po Mszy rozpoczął się turniej piłki halowej między reprezentacjami seminariów, wygrany przez zawodników z „Hosianum”. Drugie miejsce przypadło drużynie z Ełku, reprezentacja werbistów wywalczyła trzecie miejsce. Gra wszystkich zespołów była bardzo ofiarna, gorąco wspierana przez swoich kibiców, nie brakowało wielu pozytywnych emocji. Po zakończonym turnieju ks. Paweł Rabczyński, rektor olsztyńskiego seminarium, wręczył wszystkim drużynom nagrody i zaprosił na wspólny obiad.

Całe wydarzenie było okazją do wspólnej modlitwy i dziękczynienia Bogu, wymiany doświadczeń, poznania i budowania braterskich relacji między klerykami seminariów Metropolii Warmińskiej.

Dziękujemy za serdeczne przyjęcie księdzu rektorowi Pawłowi Rabczyńskiemu oraz całej wspólnocie olsztyńskiego seminarium. Czekamy na kolejne spotkanie, tym razem zapraszamy do Pieniężna.

tekst: Hubert Łucjanek SVD

zdjęcia: Adam Brodzik SVD, Paweł Skupień SVD