Tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, patrona naszego Domu, miały szczególny charakter. Uświetniła je wizyta misjonarzy przygotowujących się do wyjazdu na misje w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie oraz poświęcenie nowych organów dokonane przez J. E. Ks. Bpa Jerzego Mazura SVD, ordynariusza ełckiego.

Ceremonia poświęcenia nowego instrumentu miała miejsce podczas uroczystej Mszy Świętej w niedzielę 24 kwietnia. Przewodniczył jej Bp Mazur, który w tym dniu świętował również swoje imieniny. Ordynariusz ełcki w homilii zwrócił uwagę na wartość misji i ofiary Apostoła Prus. Porównał także życie wspólnoty chrześcijańskiej do harmonijnej współpracy wielu dźwięków w organach, które razem dają piękne brzmienie chwalące Boga.

Po Eucharystii przyszedł czas na koncert muzyki organowej. Swoim kunsztem i artystycznym geniuszem podzielił się z licznie zebranymi wirtuoz muzyki organowej, pan dr hab. Marek Stefański. Wykonał szereg utworów nagradzanych gromkimi brawami. Pośród zebranych na koncercie byli przedstawiciele lokalnych władz, służb mundurowych, okoliczni mieszkańcy i współbracia Werbiści z innych domów, na czele z o. Erykiem Koppą SVD, Prowincjałem Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego.

Uroczystości odpustowe zakończył obiad, w czasie którego czcigodnym solenizantom złożyliśmy życzenia i kwiaty. Dziękujemy serdecznie wszystkim za wspólne świętowanie w tak godnej oprawie. Niech Święty Wojciech wyprasza nam wszystkim ewangeliczny zapał w głoszeniu Chrystusa Zmartwychwstałego!