W majowy krajobraz budzącej się do życia przyrody wpisane są na stale uroczystości święceń kapłańskich młodych Misjonarzy Werbistów. Tegoroczne, w czasie których pięciu naszych współbraci zostało włączonych do grona prezbiterów, odbyły się w naszym Domu 6 maja. Szafarzem święceń był Ks. Bp Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej.

Nasi neoprezbiterzy, odbywszy tygodniowe rekolekcje przygotowujące do święceń, otrzymali je w czasie uroczystej Eucharystii o godz. 10.00. Bp Czaja w swej homilii wskazał na wielkość i tajemnicę kapłańskiej posługi oraz na zagrożenia, które czekają kapłanów w dzisiejszych trudnych czasach. Po udzieleniu święceń neoprezbiterzy wraz z Ks. Biskupem sprawowali swą pierwszą Mszę Świętą. Po niej przyszedł czas na obiad i rekreację w rodzinnym gronie. O 16.00 zaś wzięliśmy udział w nabożeństwie majowym połączonym z prymicyjnym błogosławieństwem. Następnego dnia, w poniedziałek 7 maja, nowo wyświęceni misjonarze odprawili Mszę Świętą prymicyjną dla wszystkich domowników i gości, po której również dzielili się darem prymicyjnego błogosławieństwa.

Gorąco i serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym święto to mogło się odbyć i przybrać jakże godną i wspaniałą oprawę. Prosimy także o modlitwę za naszych neoprezbiterów, aby wszędzie tam gdzie Bóg ich pośle, sprawując święte obrzędy i głosząc Słowo Boże, rozpalali w ludzkich sercach ogień miłości i wiary.

Sylwetki neoprezbiterów (kliknij)

Fot. Paweł Wodzień SVD