W niedzielę, 27 października 2013 r., w parafii Chrystusa Miłosiernego w Gdyni – Redłowie miało miejsce niezwykłe święto misyjne. Koło Misyjne Dorosłych obchodziło 25 rocznicę powstania, a Ognisko Misyjne Dzieci i Młodzieży cieszyło się z 20-tych urodzin. Z tej okazji dzięki życzliwości ks. proboszcza Michała Oksiuta, w czasie wszystkich Mszy Świętych okolicznościowe, kazania misyjne głosili zaproszeni z Pieniężna werbiści: o. Wiesław Dudar SVD i dk Wojciech Pawłowski SVD.

Pojawiła się również p. Anna Sobiech, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Dorośli mieli okazję spotkać się z kl. Przemysławem Szumacherem SVD, który dzielił się swoim doświadczeniem pracy misyjnej w Paragwaju. Doskonałym uzupełnieniem jego świadectwa były przywiezione różnego rodzaju przedmioty używane przez Indian i Paragwajczyków, które wzbudziły żywe zainteresowanie wśród słuchających. Uroczysta Eucharystia misyjna, piękne przedstawienie przygotowane przez dzieci i dekoracja, sprawiły, że czuło się doniosłość chwili.

Przy kawie i herbacie zajadając specjalnie na tę okazję przygotowane jubileuszowe torty i ciasto wspominano i snuto plany na przyszłość. Dzieło rozpoczęte przez nieżyjącą już Stanisławę Czupretę kontynuują obecnie Maria Cieślak , Wiesława Wileńska i Eryka Merong. Życząc kolejnych jubileuszy Kołu i Ognisku Misyjnemu, gratulując ciekawych pomysłów i przeprowadzonych akcji misyjnych, dziękujemy za wielkie serce jakie okazują misjonarzom werbistom. Z tej parafii płynie od lat gorąca modlitwa w intencji misji, ofiary wspomagające pracę naszych misjonarzy i szczera przyjaźń jaką obdarzani są misjonarze.

Osobiście cieszę się, że duża grupa dzieci i młodzieży na przestrzeni lat uczestniczyła w wakacyjnych rekolekcjach misyjnych „ Wakacje z Misjami”, niektórzy z nich obecnie już jako dorosłe osoby są animatorami i opiekunami, przekazując sztafetę misyjnego zaangażowania młodszym.

tekst: o. Wiesław Dudar SVD

zdjęcia: o. Wiesław Dudar SVD, dk. Wojciech Pawłowski SVD, Urszula Cieślak