W sobotę, 17 lutego 2024 r., w Domu Misyjnym św. Wojciecha w Pieniężnie odbyło się spotkanie 70-osobowej grupy dzieci i młodzieży z pracowni turystycznej Pałacu Młodzieży w Olsztynie z o. Franciszkiem Laką SVD, misjonarzem z Indonezji.

Ojciec Franciszek zaciekawił dzieci i młodzież opowieścią o życiu w kraju, z którego pochodzi. Opowiedział o swojej drodze misyjnej oraz o pracy misjonarzy werbistów. Dopełnieniem spotkania była dyskusja i nauka piosenek w języku indonezyjskim.

To był piękny czas, pełen wspaniałej, naturalnej energii i niepowtarzalnych emocji. Grupa wróciła do domu zachwycona spotkaniem. Cudownie, że jest takie miejsce w niewielkim Pieniężnie, które nazywane jest “misyjnym sercem Polski”, gdzie młodzież podczas zabawy może obcować z inną kulturą i nauczyć się czegoś innego niż w szkole.

Grupy z Pałacu Młodzieży regularnie odwiedzają Dom Misyjny w Pieniężnie. Polecamy wszystkim pedagogom i młodzieży z Olsztyna i okolic to miejsce i fantastycznych ojców misjonarzy. Na pewno z radością i otwartością ugoszczą Was w swoich progach, a odwiedzający przeżyją niezapomniane chwile.

Alicja Opalińska

Fotografie: Aneta Jastrzębska