Po raz osiemnasty Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie organizuje Ogólnopolską Akcję Świętego Krzysztofa – Pieniężno 2012. Zebrane środki mogą pomóc misjonarzom w realizacji ich misji głoszenia Ewangelii oraz niesieniu pomocy potrzebującym, nierzadko ratując ich zdrowie czy życie. Samochody, motocykle, rowery czy łodzie motorowe to przede wszystkim narzędzia pracy, które pomagają „ogarnąć” wiele parafii i terenów misyjnych.

W tym roku o pomoc proszą: – w dofinansowaniu zakupu samochodu: o. Andrzej Mochalski z Argentyny, o. Jacek Gniadek z Zambii, o. Zdzisław Grad z Madagaskaru i s. Jordana Przybył z Boliwii; – w remoncie pojazdów: o. Stanisław Gergont z Ghany, o. Władysław Dybaś z Togo i o. Józef Maciołek z PNG. Drobnymi kwotami chcielibyśmy wspomóc w niewielkich remontach wiele innych misyjnych pojazdów. Tradycyjnie pewną kwotę pragniemy przekazać na utrzymanie ambulansu w indyjskiej wiosce trędowatych w Puri, gdzie pracował śp. o. Marian Żelazek SVD (1918 – 2006).

W ubiegłym roku, dzięki Państwa życzliwości, pomogliśmy w dofinansowaniu zakupu samochodu dla: o. Jacka Gniadka z parafii św.Rodziny z Lusaki w Zambii; z Beninu, o. Wojciecha Minty z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Badjoude; a także parafii Trójcy Przenajświętszej w Parakou  oraz parafii Chrystusa Króla w Mahatsinjo z Madagaskaru. Pomoc w remoncie wysłużonych pojazdów otrzymali: w Boliwii, o. Tomasz Kafka z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Laja i o. Władysław Świątek z parafii św. Jakuba Ap. z Coripata; a z Madagaskaru parafia MB Królowej Pokoju w Ambohitsary. Pomogliśmy również  w dofinansowaniu zakupu motocykli: o. Sławomirowi Rzepce z parafii MB Śnieżnej w Iguape w Brazylii i parafii NMP z Lourdes  w Guérin-Kouka z Togo oraz pięciu indyjskim parafiom. Duszpasterze z Angoli otrzymali wsparcie na zakup siedmiu rowerów dla tamtejszych katechistów i pracowników służby zdrowia. Z okazji 5 rocznicy śmierci o. Mariana Żelazka SVD, Ojca Trędowatych  z Puri, w Indiach, sfinansowaliśmy remont ambulansu w wiosce trędowatych oraz pomogliśmy w zakupie kilku rikszy, aby trędowaci mogli sami zarabiać na utrzymanie własne i swoich rodzin.

Prosimy w miarę możliwości o pomoc. Zachęcamy, aby w duchu  wdzięczności złożyć ofiarę, l grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr. Pamiętajmy, że KAŻDY DAR MA ZNACZENIE. Pomoc finansową można przekazać na podane konto Referatu Misyjnego z dopiskiem Akcja Kierowców.

Serdecznie zapraszamy 22 lipca 2012 r., w niedzielę, na godz. 10.00 do kościoła Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie na Warmii. O. Waldemar Kus SVD – sekretarz ds. Misji, odprawi  Mszę św. w ramach Nowenny Mszalnej ku czci św. Krzysztofa w intencji Darczyńców i ich rodzin, którzy włączyli się bądź włączą w tę akcję. W programie po Mszy św.: poświęcenie pojazdów, zwiedzanie Muzeum Misyjno – Etnograficznego, spotkanie z misjonarzem, krótki film misyjny.

o. Wiesław Dudar SVD
Dyrektor Referatu Misyjnego

AKCJA TRWA PRZEZ CAŁY ROK

Referat Misyjny Księży Werbistów

Kolonia 19, 14 – 520 Pieniężno, tel. 55 242 92 43  fax 55 242 93 92

konto: Bank PEKAO S. A. O/ Elbląg  nr 42 1240 1226 1111 0000 1395 9119

Pewny kontakt tel. z Referatem Misyjnym w Pieniężnie w godz. 7.30 – 14.30

od poniedziałku do piątku.