Dom Misyjny Św. Wojciecha » Archiwum bloga » Święcenia diakonatu

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

  • Archiwum nowości

Święcenia diakonatu

piątek 29. Wrzesień 2017

24 września 2017 r. trzech naszych współbraci przyjęło święcenia diakonatu z rąk ks. bp. Andrzeja Czai, ordynariusza diecezji opolskiej.

Uroczystość miała miejsce w werbistowskiej parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Nysie. Poza rodzinami nowo wyświęconych oraz współbraćmi z różnych domów w Polsce przybyli na nią także liczni parafianie, jako że obrzęd święceń odbywał się w czasie niedzielnej Eucharystii. Ksiądz biskup w swojej homilii zwracał uwagę na wzniosłość posługi diakonatu, a zarazem odpowiedzialność przyjmujących, by postępowali w sposób godny słowa Bożego, które mają głosić. Ponieważ nie jest to możliwe własnymi siłami, mają je czerpać od Chrystusa na modlitwie, bowiem jak mówi psalmista: „Pan blisko wszystkich, którzy Go wzywają”.

Nowo wyświęceni diakoni są klerykami VI roku w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie. W przyszłym roku, po przyjęciu święceń prezbiteratu udadzą się do pracy misyjnej zgodnie ze swoimi przeznaczeniami. Dk. Marcin Domański SVD przeznaczony został do pracy misyjnej w Boliwii, dk. Teodor Tomasik SVD uda się do Irlandii zaś dk. Hubert Łucjanek SVD będzie kontynuował swoją posługę w ramach Polskiej Prowincji.

Nowym diakonom życzymy obfitych darów Ducha Świętego w spełnianiu powierzonych im zadań i podążaniu do świętości na wzór Jezusa Chrystusa, który stał się sługą wszystkich.

ZDJĘCIA (KLIKNIJ TUTAJ)