Dom Misyjny Św. Wojciecha » Archiwum bloga » Nowy sezon Czuwań Młodzieżowych u Werbistów

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

  • Archiwum nowości

Nowy sezon Czuwań Młodzieżowych u Werbistów

sobota 16. Wrzesień 2017

W nowym roku szkolnym rusza nowa sezon czuwań w Pieniężnie. Przebiegać on będzie pod hasłem „JESTEŚMY MISJĄ”. Zapraszamy w następujące soboty roku szkolnego i akademickiego 2017/2018: 14 października, 2 grudnia, 3 marca i 12 maja.

Drodzy młodzi ciałem i duchem! Od ponad trzydziestu lat w Misyjnym Seminarium Duchownym Werbistów w Pieniężnie odbywają się nocne misyjne czuwania młodzieżowe. Na początku były one organizowane sporadycznie, ale po kilku latach nabrały takiego tempa, że spotkania robiono co miesiąc i gromadziły one po kilkuset uczestników. Obecnie czuwania, ze względu na małą liczbę werbistowskich kleryków (organizatorów tej akcji), odbywają się rzadziej, bo cztery razy do roku, ale za to regularnie – zwykle w październiku, grudniu, marcu i maju.

Chcemy zaprosić wszystkich pragnących spotkania z żywym Jezusem w zapalonej misyjnie wspólnocie lokalnego Kościoła do wzięcia udziału w kolejnym sezonie naszych czuwań, który przebiegać będzie pod hasłem: „JESTEŚMY MISJĄ”. Podczas najbliższych czterech spotkań zmierzymy się z fundamentem wszystkich powołań i posług w Kościele – z powołaniem do rozkrzewiania wiary, z powołaniem misyjnym. W październiku, z okazji 140. rocznicy objawień maryjnych w Gietrzwałdzie, przyjrzymy się Tej, która jest wzorem misjonarki i przy której trwali Apostołowie – Ci, którzy zanieśli imię Chrystusa na krańce współczesnego im świata.

W Adwencie będziemy kontemplować największy Dar, jaki Bóg Ojciec mógł dać ludzkości, Jego Syna, Jezusa Chrystusa. W czasie Wielkiego Postu weźmiemy na duchowy warsztat dar dawanej nam przez Boga wolności, by przyjrzeć się, czym ona tak naprawdę jest i Kto nas dla niej wyswobodził. W maju zechcemy wołać o pomnożenie i pogłębienie w nas darów oraz charyzmatów Ducha Świętego, byśmy niczym pijani łaską, z radością oraz ochotą głosili prawdę o Zmartwychwstałym Panu.

Podczas nocnych misyjnych czuwań w Pieniężnie możemy uczestniczyć w: konferencjach duchowych, świadectwach, nabożeństwach, modlitwie wstawienniczej, adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi świętej, rozmowach w grupach, tańcach, śpiewach i oczywiście we Mszy świętej, sprawowanej zawsze w intencji czuwających. Wstęp nie kosztuje nic. Jeśli macie chęć i możliwości – zapraszamy! (Dolna granica wieku uczestników to 15 lat).

Furta klasztorna czeka na Was otworem w następujące soboty roku szkolnego i akademickiego 2017/2018: 14 października, 2 grudnia, 3 marca i 12 maja. Radujemy się we wspólnocie przed Panem zwykle od godz. 19:00 do godz. 04:00 nad ranem! Pamiętając w modlitwie, czekamy niecierpliwie – Misjonarze Werbiści z Pieniężna. 🙂

Najnowsze informacje dostępne na bieżąco na naszej stronie na Facebooku: fb.com/mlodziezoweczuwania. Zapraszamy do odwiedzania i „lajkowania”!