Dom Misyjny Św. Wojciecha » Archiwum bloga » Zjazd misjonarzy i misjonarek

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

  • Archiwum nowości

Zjazd misjonarzy i misjonarek

wtorek 11. Lipiec 2017

W dniach 6 – 9 lipca odbywał się w naszym Domu doroczny zjazd misjonarzy i misjonarek przebywających na urlopie w Polsce. Przybyło ponad 70 werbistów i 12 sióstr misjonarek ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic Ducha Świętego. Reprezentowali 25 krajów, w których głoszą Ewangelię.

Zjazd ten był okazją do odpoczynku fizycznego i duchowego oraz odświeżenia znajomości i wymiany doświadczeń misyjnych. Zebrani goście brali udział w codziennej Mszy Świętej, celebrowanej przez przybyłych misjonarzy. W planie były również spotkania informacyjne z przedstawicielami biur misyjnych polskiej prowincji oraz z lekarzami gdyńskiego Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej. Referat poświęcony statystykom Kościoła w Polsce przedstawił pan Marcin Przeciszewski – prezes zarządu Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Zwieńczeniem całego zjazdu była uroczysta niedzielna Eucharystia pod przewodnictwem bpa Jerzego Mazura SVD – przewodniczącego komisji misyjnej przy Konferencji Episkopatu Polski. Podczas niej modlitwą otaczaliśmy misjonarzy przeżywających w tym roku jubileusze święceń kapłańskich i ślubów zakonnych. Udział w niej wzięła również grupa katolików z Tajwanu. Bezpośrednio po Mszy Świętej bp Jerzy poświęcił dzwony dla kościołów w Afryce, gdzie posługują polscy misjonarze.

Dziękujemy wszystkim obecnym misjonarzom i misjonarkom za przybycie na zjazd oraz dzielenie się swoim doświadczeniem wiary i misyjnych realiów. Wdzięczność kierujemy szczególnie w stronę przyjaciół i dobrodziejów misji, dzięki którym misjonarze otrzymują wsparcie w ciężkiej pracy na misyjnych szlakach. Bóg zapłać!

Zobacz zdjęcia

(kliknij)