Dom Misyjny Św. Wojciecha » Archiwum bloga » Pogrzeb o. Grzegorza Konkola SVD

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

  • Archiwum nowości

Pogrzeb o. Grzegorza Konkola SVD

piątek 17. Marzec 2017

Sługo dobry i wierny wejdź do radości swego Pana – tymi słowami pożegnaliśmy naszego współbrata, o. Grzegorza Konkola SVD, który zmarł w Górnej Grupie 15 marca w wieku 94 lat. Był on seniorem Polskiej Prowincji Misjonarzy Werbistów, który zostawił po sobie wspomnienie dobroci dla wszystkich i żarliwości w modlitwie oraz posłudze kapłańskiej.

Ceremonie pogrzebowe zgromadziły liczne delegacje z miejsc, w których o. Grzegorz posługiwał jako duszpasterz i misjonarz. Wśród przybyłych byli m.in. wierni z Płoskini, Pieniężna i okolic oraz z Ukrainy, gdzie o. Grzegorz przez długie lata był proboszczem w trudnych czasach powojennych, podnosząc z gruzów kościoły i ożywiając życie religijne. Żegnali go również członkowie jego rodziny i Werbiści z wielu domów w Polsce.

Mszy świętej żałobnej i obrzędom pogrzebowym na klasztornym cmentarzu przewodniczył ks. infułat Adolf Sedlak reprezentujący  ks. abpa Józefa Górzyńskiego – pasterza Kościoła warmińskiego. Homilię wygłosił o. Edward Konkol SVD – bratanek o. Grzegorza. W swych prostych i głębokich słowach zwrócił uwagę na wielką pobożność i pokorę swego zmarłego wujka, który do swych ostatnich dni nie ustawał w modlitwie, dającej mu siły do niesienia krzyża podeszłego wieku i choroby.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną modlitwę. Niech miłosierny Bóg przyjmie o. Grzegorza do swojego Królestwa, a Kościołowi daje kapłanów gorliwych i wiernych jak o. Konkol, aby ziarna Ewangelii zasiane w sercach ludzkich przynosiły obfite owoce. Szczęść Boże!

Zobacz zdjęcia
Zobacz życiorys o. Grzegorza
Zobacz wspomnienie o o. Grzegorzu