Dom Misyjny Św. Wojciecha » Archiwum bloga » Rekolekcje powołaniowe

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

  • Archiwum nowości

Rekolekcje powołaniowe

wtorek 7. Luty 2017

Od 26 do 29 stycznia 2017 rokuj w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie odbyły się rekolekcje dla młodzieży męskiej pod tytułem “4 dni dookoła świata”. Młodzi ludzie przyjechali min z Lidzbarka Warmińskiego, Radziejewa, Jabłonowa, Krakowa, Tczewa, spod Grunwaldu i z Piotrkowa Warmińskiego, aby razem podróżować po świecie.

Naszą podróż rozpoczęliśmy z Pieniężna przez Warszawę do Port Moresby (PNG) gdzie spotkaliśmy się z o. Czesławem Brzezickim SVD, który opowiedział nam o  tamtejszych zwyczajach. Interesowały nas najbardziej przepisy kulinarne narodowych posiłków na Papui, ponieważ w naszej podróży mieliśmy za zadanie przygotowanie takiego misyjnego posiłku na kolację. Nawet nam się udało i dzięki temu mieliśmy co jeść. Gdyby nam nie wyszło, pewnie poszlibyśmy spać głodni… Następnego dnia ruszyliśmy w dalszą drogę z Port Moresby do Antananarivo (Madagaskar). Tu mieliśmy okazję popytać o wiele więcej szczegółów, gdyż blisko nas był prowadzący rekolekcje o. Paweł Gałła. Wieczorem również mieliśmy przygotować lokalny malgaski posiłek, ale klerycy zabrali nas na podchody misyjne do pobliskiego rezerwatu doliny rzeki Wałszy. Podzieliliśmy się na dwie grupy, a następnie wyposażeni w mapki wyruszyliśmy do lasu, gdzie czekały na nas zadania. Ostatnim etapem było strome podejście pod górę, na szczycie której znajduje się wieża widokowa- cel naszej wędrówki. Najwytrzymalsi mogli spróbować swoich sił wbiegając na wzniesienie, za co grupa dostawała dodatkowe punkty. Po wykonaniu ostatniego zadania zrobiliśmy zdjęcie pamiątkowe, po czym ruszyliśmy w drogę powrotną do klasztoru. Kilkukilometrowa wędrówka w zimowych warunkach, w zróżnicowanym terenie potrafi dobrze zmęczyć. Na szczęście w klasztorze czekała na nas ciepła herbata.

Dalej lecieliśmy do Quito (Ekwador). Po wcześniejszym przygotowaniu się na temat Ekwadoru, mieliśmy rozmowę z o. Włodzimierzem Wroną, który potwierdził lub uzupełnił naszą wiedzę na temat tego kraju i jego zwyczajów.

W ostatni dzień lecieliśmy już z powrotem do Warszawy. W ciągu tego dnia wysłuchaliśmy konferencji na temat wyborów życiowych wygłoszonej przez o. Pawła Gałłę, po niej uczestniczyliśmy w uroczystej niedzielnej Mszy Św wraz ze wspólnotą i przybyłymi wiernymi.

Po Mszy Św zjedliśmy wspólnie obiad i po pożegnaniu na którym o. Paweł udzielił błogosławieństwa na dalszą podróż “dookoła życia”, uczestnicy rekolekcji udali się do swoich domów.

Zobacz zdjęcia (kliknij)