rekW dniach 26-28 marca 2010 r. w Misyjnym Seminarium Duchowym w Pieniężnie odbyły się rekolekcje Wielkopostne dla osób niepełnosprawnych organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych pod hasłem: „Aby rozproszone dzieci zgromadzić w jedno”(J 11,52b).

W rekolekcjach udział brały osoby mieszkające w Pieniężnie i w okolicy wraz z rodzicami oraz osoby z Ruchu „ Światło i Życie” z Elbląga. Rekolekcje prowadził o. Jacek Wojcieszko SVD oraz alumni z Misyjnego Seminarium Duchownego. Wspólne rekolekcje były wspólną pracą i rozmyślaniem nad słowami Pana, który kocha wszystkich ludzi i pragnie dla nich zbawienia. Była wspólna modlitwa i praca: Droga krzyżowa, robienie palm, krzyży oraz praca nad przedstawieniem pasyjnym. Nasze spotkanie na rekolekcjach to też wspólne spojrzenie na człowieka, który jak się czasami wydaje ma niewiele, a w rzeczywistości jest bogaty i tym bogactwem umie się dzielić. Na koniec rekolekcji odbyło się przedstawienie pasyjne „ Rozmowa dzieci z Jezusem cierpiącym”. W przedstawieniu wystąpiły osoby niepełnosprawne i pełnosprawne z Elbląga, Pieniężna i okolic. Wiele osób było poruszonych przedstawieniem pasyjnym, które zrobiło na nich wielkie wrażenie. Po przedstawieniu odbył się pokaz slajdów z dni rekolekcji oraz wspólny podwieczorek dla wszystkich uczestników rekolekcji oraz naszych przyjaciół.

Wielkie dzięki tym wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu rekolekcji i poszczególnych jego części. Na początku pragnę wyrazić moją wdzięczność Trójjedynemu Bogu, który pozwolił nam wszystkim się spotkać w Pieniężnie i przeżyć owocnie ten czas rekolekcji wielkopostnych. Wielkie dzięki składam na ręce o. Rektora Szczepana Szpyry SVD. Podziękowania dla o. Jacka Wojcieszko. Moje wielkie podziękowania dla moich współbraci, którzy pomagali na różnych etapach rekolekcji. Wielkie dzięki Krzysztofowi Liwarskiemu SVD, Krzysztofowi Malejko SVD, Karinie, Darii i wszystkim którzy pomagali w rekolekcjach.

Już dzisiaj pragnę zaprosić na rekolekcje Adwentowe, które odbędą się w Pieniężnie. Do Zobaczenia

Artur Kałdowski, SVD