Wizyta u „Dorotki”

Dnia 23 lutego 2006 r. w ramach współpracy międzykulturowej, członkowie koła naukowego KNAK w składzie: T.Gwiazda, T.Dovi. R.Maypa, J.Czarnecki, F.Azalekor, A.Erragudi, H.Wea, M.Ledochowicz, złożyli wizytę w jednym z olsztyńskich przedszkoli. Od 2000 roku w przedszkolu ,,Dorotka” prowadzony jest program edukacji do tolerancji na wszelką odmienność - mówi Dorota Kozioł, dyrektorka przedszkola. - W ten sposób chcemy otwierać nasze dzieci na inność. Właśnie dlatego nawet nazwy przedszkolnych grup są niezwykłe - Dromaderki, Gangeski, Bizonki i Aborygenki. - Każda z tych grup poprzez zabawę zdobywa wiedzę o innym kontynencie - dodaje pani dyrektor.
Nasza przygoda w przedszkolu, zaczęła się od małej niespodzianki, którą przygotowały nam dzieci. A tą niespodzianką była piosenka. Sposób wykonania utworu muzycznego przez przedszkolaków i ich wychowawców, wniósł wiele ciepłego i życzliwego klimatu wokół tego spotkania.
W ramach rewanżu każdy z członków KNAKU, przygotował mały program artystyczny: zabawy, tańce, konkursy i piosenki, które zaprezentował dzieciom. Dzieci żywiołowo i spontanicznie brały w nich udział, a przy tym niejednokrotnie wykazywały chęć uczenia się i poznawania czegoś nowego. Czas spędzony w przedszkolu, błyskawicznie przeleciał.
Po wyczerpującym spotkaniu z małymi miłośnikami kultur, pani dyrektor zaprosiła nas na obiad, który wyśmienicie smakował. Przyjemnym dodatkiem do obiadu i całego przebiegu spotkania, była otwartość wszystkich pracowników tej placówki edukacyjnej. Wizyta w przedszkolu przyniosła nam osobiście wiele radości i satysfakcji, a przy okazji doświadczyła nas, jak można przez zabawę przedszkolakowi przybliżyć wartości świata kultur.

Mariusz Ledochowicz

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego spotkania!