Dom Misyjny Św. Wojciecha » 2016 » Marzec

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

  • Archiwum nowości

Archiwum dla Marzec, 2016

X Czuwanie Rodziny Arnoldowej – ostatnie odliczanie

Autor: Administrator o 31. marca 2016

Zaledwie kilkadziesiąt godzin pozostało do rozpoczęcia X Czuwania Modlitewnego Rodziny Arnoldowej, które odbędzie się 1-2 kwietnia 2016 roku na Jasnej Górze. Organizatorzy spodziewają się około 1000 uczestników: członków zgromadzeń założonych przez św. Arnolda, rodziny misjonarzy i misjonarek, dobrodziejów i parafian. Kliknij po więcej szczegółów.

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania X Czuwanie Rodziny Arnoldowej – ostatnie odliczanie została wyłączona

Wielki Tydzień i Wielkanoc

Autor: Administrator o 28. marca 2016

Tegoroczne obchody Wielkiego Tygodnia przeżyliśmy w atmosferze dziękczynienia za dar Bożego Miłosierdzia i Chrztu Polski sprzed 1050 lat. Rozpoczęliśmy je w Niedzielę Palmową, a tydzień później wyśpiewaliśmy radosne „Alleluja”. Dziękujemy wszystkim za materialne i modlitewne wsparcie w czasie Wielkanocy oraz za wspólną modlitwę. Niech Chrystus Pan wszystkim nam obficie błogosławi!

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Wielki Tydzień i Wielkanoc została wyłączona

Wielkanocne życzenia

Autor: Administrator o 26. marca 2016

Drodzy nasi Przyjaciele, Dobrodzieje, Krewni i Znajomi!

Światło bijące z pustego grobu rozświetla mroki naszego życia, roztacza radość i daje nadzieję na wieczne królowanie w Niebie u tronu Chrystusa Zmartwychwstałego- Baranka Paschalnego. Tak jak niegdyś nasi przodkowie przyjęli wiarę w Boga, który jest Miłością, tak i My dzisiaj wyśpiewajmy Mu wdzięczność za dar Odkupienia i miłosierdzie, którym nas nieustannie darzy.

Niech Chrystus, królujący na wieki, darzy Was wszystkich obficie swym błogosławieństwem, abyście życiem swym głosili Jego chwałę. Niech napełnia Was swym pokojem, byście pokój ten nieśli światu, który tak bardzo dzisiaj go potrzebuje. Szczęść Boże!

Wspólnota Domu Misyjnego Św. Wojciecha w Pieniężnie

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Wielkanocne życzenia została wyłączona

Uroczystość Św. Józefa w Olsztynie

Autor: Administrator o 19. marca 2016

Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, jest czczony jako patron i opiekun całego Kościoła. Jego troska o Chrystusa i Jego Matkę oraz przykład cichego życia wypełnionego pracą i pokorą jest wzorem dla wierzących. Szczególnie zaś dla Polskiej Prowincji Misjonarzy Werbistów, która obrała Go sobie za patrona i wspomożyciela.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Uroczystość Św. Józefa w Olsztynie została wyłączona

Szczegółowy plan czuwania Rodziny Arnoldowej

Autor: Administrator o 11. marca 2016

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem czuwania Rodziny Arnoldowej na Jasnej Górze. Kliknij po więcej szczegółów.

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Szczegółowy plan czuwania Rodziny Arnoldowej została wyłączona

Wystawa „Aleksander Słomiński – artysta zapomniany”

Autor: Administrator o 8. marca 2016

Wystawa pt. „Aleksander Słomiński – artysta zapomniany” pochodząca ze zbiorów Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie została udostępniona  zwiedzającym w Muzeum Misyjno – Etnograficznym Księży Werbistów w Pieniężnie 7.03.2016 r. i będzie się można z nią zapoznać do 05.05. br.  Przygotowała ją s. Hiacynta Lorenc SSpS a jej komisarzem jest o. Wiesław Dudar SVD. Kliknij po więcej szczegółów.

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Wystawa „Aleksander Słomiński – artysta zapomniany” została wyłączona

Nocne czuwanie młodzieży

Autor: Administrator o 6. marca 2016

W sobotę 5 marca odbyło się w naszym Domu wielkopostne czuwanie nocne młodzieży. Zgromadziło ono ok. 110 uczestników. Prowadził je ks. Wojciech Kotowicz, wychowawca kleryków w Wyższym Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie. Serdecznie dziękujemy ks. Wojciechowi za przewodniczenie, a wszystkim uczestnikom czuwania za przybycie i wspólną modlitwę. Zapraszamy na kolejne czuwanie, które odbędzie się 21 maja.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Nocne czuwanie młodzieży została wyłączona

Wielkopostne rekolekcje dla niepełnosprawnych

Autor: Administrator o 4. marca 2016

W dniach 26 – 28 lutego w Domu Misyjnym św. Wojciecha odbyły się po raz kolejny wielkopostne rekolekcje dla osób niepełnosprawnych. Przybyło na nie około 50 uczestników ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z Pieniężna oraz Wspólnoty „Wiara i Światło” z Elbląga. Temat przewodni rekolekcji związany z Rokiem Miłosierdzia ogłoszonym przez Papieża Franciszka oraz przygotowaniami do 1050-tej rocznicy Chrztu Polski brzmiał: „chrzest znakiem miłosierdzia”.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Wielkopostne rekolekcje dla niepełnosprawnych została wyłączona

Wielkanocna pomoc misjonarzom

Autor: Administrator o 3. marca 2016

Święta Wielkanocne przeżywane w Roku Miłosierdzia to okazja, by w sposób szczególny odpowiedzieć na potrzeby wspólnot misyjnych. W tym roku w ramach Wielkanocnej Akcji Pomocy Kościołowi Misyjnemu przygotowano kilka projektów, które wspomogą misjonarzy m.in. w Indonezji, Kenii, Sudanie Płd. i Demokratycznej Republice Konga. Kliknij po więcej szczegółów.

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Wielkanocna pomoc misjonarzom została wyłączona