Dom Misyjny Św. Wojciecha » 2016 » Styczeń

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

Archiwum dla Styczeń, 2016

Wizyta w Warszawie

Autor: Administrator o 30. Styczeń 2016

W środę i czwartek, 27 i 28 stycznia, udaliśmy się do Warszawy w ramach zajęć z Animacji Misyjnej i Duszpasterstwa Migrantów. Głównym celem tego wyjazdu było zapoznanie się ze specyfiką działalności centralnych instytucji Kościoła polskiego zajmujących się propagowaniem idei misyjnej, przygotowywaniem misjonarzy do wyjazdu i opieką nad migrantami.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Komentarze są wyłączone

Ogłoszenie o wystawie w muzeum

Autor: Administrator o 21. Styczeń 2016

Wystawa pana prof. Krzysztofa Hejke zatytułowana „Polskie ślady: od Kresów po Syberię”, udostępniona w Muzeum Misyjno-Etnograficznym  Księży Werbistów w Pieniężnie, czynna będzie tylko do 23 stycznia 2016 roku.

Napisany w Bez kategorii | Komentarze są wyłączone

Obłóczyny nowicjuszy

Autor: Administrator o 18. Styczeń 2016

W sobotę 16 stycznia  w naszym Domu nowicjackim w Chludowie pod Poznaniem miała miejsce uroczystość obłóczyn. Jest to ceremonia przyjęcia szaty zakonnej przez nowicjuszy, którzy w tym Domu przygotowują się do złożenia ślubów zakonnych i dalszych studiów. Otrzymali oni werbistowskie habity z rąk o. Eryka Koppy SVD, Prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Werbistów.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Komentarze są wyłączone

Uroczystość św. Arnolda Janssena SVD

Autor: Administrator o 15. Styczeń 2016

15 stycznia świętujemy uroczystość św. Arnolda Janssena, założyciela Misjonarzy Werbistów (SVD), Sióstr Służebnic Ducha Świętego (SSpS) oraz Sióstr Służebnic Ducha Świętego od wieczystej Adoracji (SSpSAP). Prosimy za Jego wstawiennictwem o błogosławieństwo Boże dla dzieła misyjnego i o łaski potrzebne nam, naszym rodzinom oraz wszystkim naszym Przyjaciołom i Dobrodziejom.

Święty Arnoldzie, Założycielu nasz i Ojcze,  wspieraj nas, abyśmy idąc Twymi śladami,  słowem i życiem przyczyniali się do tego,  by „przed światłością Słowa i Duchem łaski  ustąpiły ciemności grzechu i noc niewiary,  a Serce Jezusa żyło w sercach ludzi”. Amen.

Napisany w Bez kategorii | Komentarze są wyłączone

Uroczystość Trzech Króli

Autor: Administrator o 6. Styczeń 2016

Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana potocznie Uroczystością Trzech Króli, ukazuje nam ważną tajemnicę. Nowo narodzonemu Jezusowi kłaniają się i składają dary trzej Mędrcy przybyli ze Wschodu, jak to śpiewamy w kolędzie. Symbolizują oni wszystkie narody ziemi i wszystkich ludzi, dla których Jezus Chrystus przyjął ludzkie ciało i zamieszkał wśród nas, by ofiarować nam dar zbawienia.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Komentarze są wyłączone