Dom Misyjny Św. Wojciecha » 2015 » Listopad

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

  • Archiwum nowości

Archiwum dla Listopad, 2015

Wizyta ekumeniczna w Gdańsku

Autor: Administrator o 28. listopada 2015

W ramach zajęć z ekumenizmu wybraliśmy się w sobotę, 28 listopada, do Gdańska. Celem tej wizyty było zapoznanie się z tematyką teologii i form kultu w innych wyznaniach chrześcijańskich. Na jej trasie znalazły się luterański kościół Zbawiciela w Sopocie, Centrum Ekumeniczne Św. Brygidy  i cerkiew prawosławna Św. Mikołaja. Dzień ten wypełniliśmy również modlitwą o jedność wszystkich Chrześcijan zgodnie z pragnieniem Chrystusa „aby byli jedno” (por. J 17, 21).

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Wizyta ekumeniczna w Gdańsku została wyłączona

Uroczystość Chrystusa Króla i poświęcenie obrazów

Autor: Administrator o 24. listopada 2015

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata uczciliśmy w naszym Domu adoracją Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 10.00. Prosiliśmy podczas niej szczególnie o nowe powołania do kapłaństwa i pracy misyjnej, by Ewangelia docierała do najdalszych zakątków świata umacniając i rozwijając Boże Królestwo.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Uroczystość Chrystusa Króla i poświęcenie obrazów została wyłączona

Jubileusz 450-lecia Hosianum

Autor: Administrator o 21. listopada 2015

W dniach 19-21 listopada braliśmy udział w konferencji naukowej na Wydziale Teologii w Olsztynie poświęconej jubileuszowi 450-lecia istnienia warmińskiego Seminarium Duchownego ‚Hosianum’. Zostało ono powołane do istnienia przez Kard. Stanisława Hozjusza w 1565 roku i uchodzi za najstarsze seminarium duchowne w Polsce.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Jubileusz 450-lecia Hosianum została wyłączona

Warsztaty w Stawigudzie

Autor: Administrator o 15. listopada 2015

W sobotę, 14 listopada, klerycy III i IV roku z naszego Seminarium wzięli udział w warsztatach poświęconych metodom pracy duszpasterskiej z młodzieżą. Odbyły się one w Stawigudzie pod Olsztynem. Elementami tego spotkania były: modlitwa, konferencje, warsztaty i praca w grupach. Tematyka ich była niezwykle istotna i ważna, a atmosfera towarzysząca warsztatom przyjazna i sprzyjająca wymianie myśli i spostrzeżeń.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Warsztaty w Stawigudzie została wyłączona

Kalendarz biblijny na komórkę

Autor: Administrator o 12. listopada 2015

Pojawiła się cyfrowa wersja werbistowskiego kalendarzyka biblijnego dostępna na telefony komórkowe w formie poręcznej i przyjaznej aplikacji. Zawiera on namiary czytań biblijnych każdego dnia, Ewangelię z dnia oraz krótką medytację. Jest również pomocą w codziennej organizacji swego trybu życia. Zachęcamy serdecznie do skorzystania z niej by „słowo Pańskie rozszerzało się i rosło” (Dz 12, 24).

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Kalendarz biblijny na komórkę została wyłączona

Warmińska jesień

Autor: Administrator o 12. listopada 2015

Nieopodal naszego Domu znajduje się Park Krajobrazowy „Dolina Rzeki Wałszy”. Zapraszamy do oglądnięcia krótkiej prezentacji pokazującej piękno jesiennej aury w tym uroczym zakątku warmińskiej ziemi.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Warmińska jesień została wyłączona

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Autor: Administrator o 2. listopada 2015

Listopadowe dni kierują nasze myśli ku rzeczywistości przemijania i tym, którzy doszli już do kresu ziemskiej wędrówki. Czas ten, jakkolwiek poważny i nieraz smutny, mówi nam również o powołaniu do świętości każdego z nas i radości wiecznej, którą cieszą się już święci Pańscy.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny została wyłączona

Nowa akcja Referatu Misyjnego

Autor: Administrator o 1. listopada 2015

Referat Misyjny w Pieniężnie prowadzi zbiórkę środków czystości, aby wesprzeć i wyposażyć szpitale prowadzone przez misjonarzy. Włączmy się w tą akcję, pomni na słowa naszego Pana Jezusa Chrystusa: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40).

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Nowa akcja Referatu Misyjnego została wyłączona