Dom Misyjny Św. Wojciecha » 2015 » Październik

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

  • Archiwum nowości

Archiwum dla Październik, 2015

„Polskie ślady: od Kresów po Syberię” – wystawa fotograficzna

Autor: Administrator o 27. października 2015

25 października 2015 roku w Muzeum Misyjno-Etnograficznym w Pieniężnie otwarto wystawę fotograficzną prof. Krzysztofa Hejke zatytułowaną „Polskie ślady: od Kresów po Syberię”. Wystawa jest fotograficzną dokumentacją obecności Polaków na Syberii w różnych okresach dziejów.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania „Polskie ślady: od Kresów po Syberię” – wystawa fotograficzna została wyłączona

Sympozjum Misjologiczne i Inauguracja roku akademickiego

Autor: Administrator o 25. października 2015

Kończący się właśnie Tydzień Misyjny, w którym Kościół zaprasza nas do większego zaangażowania w sprawy misji obfitował w naszym Domu w ważne i doniosłe wydarzenia. Sobota, 24 października, przebiegła pod hasłem Sympozjum Misjologicznego zorganizowanego z okazji jubileuszy ważnych dokumentów opublikowanych przez Stolicę Apostolską i poświęconych tematyce pracy misyjnej: Ad Gentes, Evangelii Nuntiandi oraz Redemptoris Missio.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Sympozjum Misjologiczne i Inauguracja roku akademickiego została wyłączona

Tydzień Misyjny 2015

Autor: Administrator o 25. października 2015

Tydzień Misyjny to dobra okazja do propagowania idei głoszenia Ewangelii aż po krańce świata oraz przybliżania tematyki pracy misyjnej. Jak co roku tak i w tym wzięliśmy w nim udział poprzez  kilkudniowy wyjazd na parafie, prowadzenie katechez w szkołach oraz misyjnych nabożeństw w kościołach i inne praktyki animujące ducha misyjnego wśród wiernych.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Tydzień Misyjny 2015 została wyłączona

Czuwanie młodzieży

Autor: Administrator o 12. października 2015

W ubiegłą sobotę, 10.X, rozpoczęliśmy kolejny sezon czuwań młodzieży, którego przewodnim motywem będzie Miłosierdzie Boże. Na pierwsze spotkanie o temacie „Błogosławieni jesteście” przybyło ok. 80 młodych ludzi. Czuwanie poprowadził o. Krzysztof Grzybek SVD.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Czuwanie młodzieży została wyłączona

Święcenia Diakonatu

Autor: Administrator o 12. października 2015

W kronice parafialnej werbistowskiej parafii w Brzegach, dzień 19 września 2015r. zapisał się pod tytułem Święceń Diakonatu. Nawiasem mówiąc, była to pierwsza tego typu uroczystość, jaka odbyła się w tym malowniczym miejscu.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Święcenia Diakonatu została wyłączona

Pielgrzymka do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

Autor: Administrator o 8. października 2015

Pielgrzymką do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu uczciliśmy rocznice: 80-lecia istnienia Polskiej Prowincji Werbistów oraz 140-lecia założenia Zgromadzenia Słowa Bożego. W tym szczególnym miejscu czci Bożego Opiekuna prosiliśmy o błogosławieństwo dla prowadzenia dzieła misyjnego na całym świecie.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Pielgrzymka do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu została wyłączona

Spotkanie osób konsekrowanych w Gietrzwałdzie

Autor: Administrator o 4. października 2015

W pięknym gietrzwałdzkim sanktuarium 3 października 2015 roku miało miejsce spotkanie osób konsekrowanych z północno-wschodnich diecezji Polski. Gietrzwałdzka świątynia wypełniła się po brzegi przedstawicielami różnych zgromadzeń zakonnych i instytutów życia konsekrowanego.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Spotkanie osób konsekrowanych w Gietrzwałdzie została wyłączona