Dom Misyjny Św. Wojciecha » 2015 » Marzec

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

  • Archiwum nowości

Archiwum dla Marzec, 2015

Weekendowe skupienie dla dobrodziejów

Autor: Administrator o 24. marca 2015

W dniach od 20 do 22 marca 2015 roku w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie, odbyło się weekendowe skupienie Dla Animatorów i Dobrodziejów Dzieła Misyjnego z Rodziny Arnoldowej.
Wzięli w nim udział uczestnicy z różnych regionów Polski, od Bartoszyc, Rumi, Gdyni, Gdańska Kartuz, Elbląga, poprzez Janki, Kalisz, Koluszki,Rogów, Warszawę, Czechowice-Dziedzice aż po Wisłę na południu kraju.
Organizatorem i prowadzącym zjazd był dyrektor Referatu Misyjnego o. Wiesław Dudar SVD, a w różne prace związane z całym przedsięwzięciem zaangażowani byli pracownicy Referatu i siostry Służebnice Ducha Świętego.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Weekendowe skupienie dla dobrodziejów została wyłączona

Konkurs literacko – plastyczny

Autor: Administrator o 17. marca 2015

W ramach przygotowań do IV Krajowego Kongresu Misyjnego „Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału” odbywającego się w Warszawie w dniach 12-14 VI 2015 r., Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w II edycji konkursu misyjnego, pod hasłem „Gdy myślę misje..”.

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży misyjną działalnością Kościoła. Tegoroczna problematyka ma służyć pogłębieniu wiedzy na temat pracy apostolskiej konkretnych misjonarzy, na określonych misjach. Nie bez znaczenia jest również sprawa rozwijania kreatywności, wrażliwości i wyobraźni plastycznej oraz literackiej uczestników konkursu.

Więcej informacji znajdziesz tutaj

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Konkurs literacko – plastyczny została wyłączona