Dom Misyjny Św. Wojciecha » 2014 » Wrzesień

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

  • Archiwum nowości

Archiwum dla Wrzesień, 2014

Jubileuszowy Zjazd Misyjny Dzieci w Nysie

Autor: Administrator o 23. września 2014

Otwarte serce na misje to hasło X Zjazdu Misyjnego Dzieci, który odbył się w sobotę 20 września w Nysie. Na jubileuszowe spotkanie przybyło przeszło 800 uczestników. Patronat honorowy nad uroczystością objął ordynariusz diecezji opolskiej JE ks. bp Andrzej Czaja, a polską prowincję Zgromadzenia Słowa Bożego w imieniu o. prowincjała Eryka Koppy SVD, reprezentował sekretarz ds. misji o. Andrzej Danilewicz SVD.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Jubileuszowy Zjazd Misyjny Dzieci w Nysie została wyłączona

Europejskie spotkanie kleryków werbistowiskich

Autor: Administrator o 18. września 2014

W dniach 10-14 września w gmachu Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie odbyły się warsztaty w języku angielskim dla seminarzystów z prowincji zakonnych Europy Wschodniej.

Przybyli klerycy i bracia wraz ze swoimi wychowawcami z Węgier, ze Słowacji oraz z Rosji. Trzydniowe warsztaty poświęcone były istotnym dla misjonarzy zagadnieniom z dziedziny misjologii oraz religiologii.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Europejskie spotkanie kleryków werbistowiskich została wyłączona

Rekolekcje zakonne w naszym domu

Autor: Administrator o 13. września 2014

1 września rozpoczęły się w Domu Misyjnym św. Wojciecha w Pieniężnie rekolekcje zakonne, które prowadził o. Benedykt Belgrau, karmelita. Przybliżył uczestnikom duchowość Karmelu, życie i działalność wielkich swojego zakonu – Jana od Krzyża, Teresy od Jezusa, Teresy od Dzieciątka Jezus. Rekolektanci mieli możliwość rozmyślać o ślubach, życiu wspólnotowym i rozwoju duchowym.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Rekolekcje zakonne w naszym domu została wyłączona

Zbliża się X Zjazd Misyjny Dzieci

Autor: Administrator o 11. września 2014

Kilka dni zostało do rozpoczęcia jubileuszowego X Zjazdu Misyjnego Dzieci, który od lat odbywa się w Nysie. W tym roku spotkanie pod hasłem „Otwarte serce na misje” odbędzie się 20 września.

Wydarzenie przebiegać będzie pod patronatem Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego a także prężnie działającej Werbistowskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Zbliża się X Zjazd Misyjny Dzieci została wyłączona

Konkurs plastyczny „Muzeum moich marzeń”

Autor: Administrator o 9. września 2014

Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia. Z tej okazji zorganizowany został konkurs plastyczny pod tytułem „Muzeum moich marzeń”.

Celem Konkursu jest pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży na temat muzeów, w sposób szczególny Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie, ich historii oraz wiedzy o zbiorach muzealnych.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Konkurs plastyczny „Muzeum moich marzeń” została wyłączona