Dom Misyjny Św. Wojciecha » 2014 » Maj

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

  • Archiwum nowości

Archiwum dla Maj, 2014

Święcenia kapłańskie

Autor: Administrator o 23. maja 2014

Dnia 18 maja, w Misyjnym Seminarium Księży Werbistów odbyła się uroczystość święceń kapłańskich dwóch werbistowskich diakonów: Artura Kałdowskiego SVD i Wojciecha Pawłowskiego SVD. Szafarzem sakramentu był ks. bp Jerzy Mazur SVD, ordynariusz diecezji ełckiej.
Szczególnym gościem obecnym w tym dniu w naszym domu była pani Flobiribeth Mora Diaz z Kostaryki, uzdrowiona za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Święcenia kapłańskie została wyłączona

Czuwanie na Jasnej Górze

Autor: Administrator o 22. maja 2014

Czuwanie Rodziny Arnoldowej odbyło się jak zawsze u stóp Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W tym roku czuwaliśmy w nocy z 10 na 11 maja, a tematem przewodnim było hasło: „Święty Janie Pawle II, błogosław nam”.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Czuwanie na Jasnej Górze została wyłączona

Wizyta Hosianum

Autor: Administrator o 8. maja 2014

W czwartek, 1 maja w naszym domu gościliśmy kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego z Olsztyna na czele z rektorem, ks. dr Pawłem Rabczyńskim oraz przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego z Ełku rektora, ks. dr Antoni Skowrońskiego.
W tym dniu wspominaliśmy św. Józefa, który opiekował się Jezusem i Maryją podczas ich ziemskiego życia. Aktualna była także atmosfera kanonizacji św. Jana Pawła II i św. Jana XXIII.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Wizyta Hosianum została wyłączona

Rekolekcje dla niepełnosprawnych

Autor: Administrator o 6. maja 2014

W dniach 11-13 kwietnia w Misyjnym Seminarium Księży Werbistów odbyły się jubileuszowe rekolekcje dla osób niepełnosprawnych.
Jubileuszowe – ponieważ minęło 10 lat, kiedy odbyło się pierwsze tego typu spotkanie w Domu Misyjnym Świętego Wojciecha. Na początku brali w nim udział członkowie i sympatycy Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z Pieniężna, po pięciu latach do rekolekcji dołączyła Wspólnota Wiara i Światło z Elbląga zrzeszająca osoby niepełnosprawne, ich rodziny i wolontariuszy. Spotkania te odbywają się dwa razy w roku – w Adwencie i Wielkim Poście.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Rekolekcje dla niepełnosprawnych została wyłączona

IX Czuwanie Modlitewne na Jasnej Górze

Autor: Administrator o 3. maja 2014

Wielkimi krokami zbliża się IX Czuwanie Modlitewne Rodziny Arnoldowej, które w tym roku odbędzie się 10-11 maja na Jasnej Górze.
Tegorocznemu spotkaniu przewodniczyć będzie bp Krzysztof Białasik SVD, ordynariusz Diecezji Oruro w Boliwii.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania IX Czuwanie Modlitewne na Jasnej Górze została wyłączona

Kanonizacja

Autor: Administrator o 2. maja 2014

W Niedzielę, 27 kwietnia byliśmy świadkami kanonizacji dwóch papieży: bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. Zapraszamy do zapoznania się z kazaniem wygłoszonym przez papieża Franciszka podczas Mszy świętej kanonizacyjnej w Rzymie.

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Kanonizacja została wyłączona