Dom Misyjny Św. Wojciecha » 2014 » Marzec

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

  • Archiwum nowości

Archiwum dla Marzec, 2014

Uroczystości w Hosianum

Autor: Administrator o 31. marca 2014

W sobotę 22 marca, wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie obchodziła uroczystość swojego patrona – św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Pragnąc podzielić się tą radością zaprosiła na wspólne świętowanie kleryków i wychowawców Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku i Misyjnego Seminarium Duchownego św. Wojciecha w Pieniężnie.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Uroczystości w Hosianum została wyłączona

Wyjazd do kina

Autor: Administrator o 28. marca 2014

Wtorkowym, marcowym popołudniem nasi klerycy udali się na film Jack Strong do Elbląga. Był to pasjonujący film opowiadający historię pułkownika Ludowego Wojska Polskiego – Ryszarda Kuklińskiego, który w czasach komunizmu był agentem CIA. Ukazany został heroizm oraz zaangażowanie bohatera w walce z destrukcyjnym systemem politycznym. Film reżyserii Władysława Pasikowskiego okazał się o tyle intrygujący, że nie zabrakło licznych dyskusji w drodze powrotnej na jego temat. Wzbudził również zainteresowanie znakomitą postacią, jaką był pułkownik Ryszard Kukliński.

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Wyjazd do kina została wyłączona

Młodzieżowe Czuwanie w Pieniężnie

Autor: Administrator o 23. marca 2014

W noc, z 15 na 16 marca br. w Domu Misyjnym św. Wojciecha odbyło się czuwanie nocne przeznaczone dla młodzieży. Konferencje wygłosił o. Paweł Gałła SVD, członek Werbistowskiego Centrum Młodych, Tabor. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z tego spotkania.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Młodzieżowe Czuwanie w Pieniężnie została wyłączona

Skupienie wielkopostne w Pieniężnie!

Autor: Administrator o 14. marca 2014

W dniach od 7 do 9 marca wspólnota domu misyjnego św. Wojciecha w Pieniężnie przeżywała swoje wielkopostne skupienie, które poprowadził vicerektor o. Ireneusz Piskorek SVD. Podczas tego skupienia dwóch naszych współbraci Fr. Andrzej Dziórzyński SVD i Fr. Przemysław Kozioł SVD przygotowywało się do przyjęcia posługi lektoratu. Kilkudniowe skupienie zostało uwieńczone Mszą Świętą o godzinie 10.00, której przewodniczył ojciec Prowincjał Eryk Koppa SVD.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Skupienie wielkopostne w Pieniężnie! została wyłączona