Dom Misyjny Św. Wojciecha » 2013 » Grudzień

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

  • Archiwum nowości

Archiwum dla Grudzień, 2013

Wystawa „ Dzisiaj w Betlejem”!

Autor: Administrator o 28. grudnia 2013

W Muzeum Misyjno – Etnograficznym Księży Werbistów w Pieniężnie 18.12.2013 r. została udostępniona zwiedzającym wystawa pt. „Dzisiaj w Betlejem”. Zaprezentowano w niej miniaturowe stajenki ze żłóbkiem oraz figurkami zwierząt i ludzi, składających hołd małemu Chrystusowi. Ukazane przedmioty stanowią oryginalne wytwory sztuki, które zostały zebrane z terenu dwóch kontynentów, tj. wybranych krajów Ameryki Południowej (Boliwii i Paragwaju) oraz Afryki (Togo, Ghany, Mozambiku, Botswany, Kenii, Demokratycznej Republiki Konga, Republiki Południowej Afryki i Madagaskaru).

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Wystawa „ Dzisiaj w Betlejem”! została wyłączona

Skupienie adwentowe „Nazaret”!

Autor: Administrator o 15. grudnia 2013

W dniach 4-6 grudnia 2013 roku w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie, w ramach cyklu spotkań formacyjnych polskich werbistów,odbyło się skupienie adwentowe „Nazaret”. Jako hasło przyjęto słowa z Prologu Ewangelii św. Jana: „W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła” (J 1,4-5).

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Skupienie adwentowe „Nazaret”! została wyłączona

Rekolekcje dla niepełnosprawnych!

Autor: Administrator o 11. grudnia 2013

W dniach 6-8 grudnia 2013 roku w Domu Misyjnym św. Wojciecha w Pieniężnie odbyły się rekolekcje dla osób niepełnosprawnych z Elbląga i Pieniężna. Organizatorami tych rekolekcji były : Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z Pieniężna oraz Wspólnota Wiara i Światło z Elbląga.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Rekolekcje dla niepełnosprawnych! została wyłączona