Dom Misyjny Św. Wojciecha » 2013 » Listopad

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

Archiwum dla Listopad, 2013

Tydzień Misyjny 2013!

Autor: Administrator o 29. Listopad 2013

20 października przeżywaliśmy kolejną już Światową Niedzielę Misyjną. Dzień wcześniej, zgodnie z tradycją ubiegłych lat, klerycy starszych roczników i bracia udali się do różnych miejsc w całej Polsce, m.in. do Warszawy, Gdyni, Krakowa, Wejherowa w Szumowie k. Łomży i Ostrowi Mazowieckiej.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Komentarze są wyłączone

Po tajfunie Haiyan

Autor: Administrator o 21. Listopad 2013

Tajfun – na Filipińczykach ten termin nie robi żadnego wrażenia. Niejednokrotnie w mediach można zobaczyć zdjęcia zalanych miejsc z ludźmi, którzy się uśmiechają, co obcokrajowców może zadziwiać lub wręcz szokować.
Każdego roku od lipca do grudnia występują tu tajfuny. Według klimatologów Filipiny są najbardziej narażonym krajem z tak rozległym terytorium, na działanie cyklonów tropikalnych. Ma to nawet wpływ na schemat zamieszkania wysp – od strony Pacyfiku zaludnienie jest dużo mniejsze.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Komentarze są wyłączone

Pomoc dla Filipin!

Autor: Administrator o 12. Listopad 2013


Tysiące ofiar, setki sierot i dziesiątki tysięcy ludzi pozbawionych dobytku całego życia. To dzisiejszy obraz wielu rejonów Filipin.

Możemy pomóc Filipińczykom tak okrutnie doświadczonym przez śmiercionośny tajfun.
Filipiny to jedyny katolicki kraj na kontynencie azjatyckim. Werbiści pracują tam od ponad 100 lat.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Komentarze są wyłączone

Muzeum Misyjno – Etnograficzne w TVP 1

Autor: Administrator o 3. Listopad 2013

Muzeum Misyjno-Etnograficzne działające w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie odwiedzili twórcy programu „Nie ma jak Polska” emitowanego na antenie TVP 1.
Pieniężno znalazło się na szlaku warmińskich miast, w których przebywał i pracował największy polski astronom, Mikołaj Kopernik.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Komentarze są wyłączone

Misyjne Jubileusze!

Autor: Administrator o 1. Listopad 2013

W niedzielę, 27 października 2013 r., w parafii Chrystusa Miłosiernego w Gdyni – Redłowie miało miejsce niezwykłe święto misyjne. Koło Misyjne Dorosłych obchodziło 25 rocznicę powstania, a Ognisko Misyjne Dzieci i Młodzieży cieszyło się z 20-tych urodzin. Z tej okazji dzięki życzliwości ks. proboszcza Michała Oksiuta, w czasie wszystkich Mszy Świętych okolicznościowe, kazania misyjne głosili zaproszeni z Pieniężna werbiści: o. Wiesław Dudar SVD i dk Wojciech Pawłowski SVD.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Komentarze są wyłączone