Dom Misyjny Św. Wojciecha » 2011 » Lipiec

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

  • Archiwum nowości

Archiwum dla Lipiec, 2011

Pielgrzymka do grobu Ojca Założyciela

Autor: Administrator o 26. lipca 2011

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszego Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów, współbracia którzy w danym roku składają wieczyste śluby zakonne, pielgrzymują do Steyl, w Holandii. Ta niewielka miejscowość to miejsce, gdzie św. Arnold Janssen założył Zgromadzenie Słowa Bożego. Tam też znajduje się grób o. Arnolda.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Pielgrzymka do grobu Ojca Założyciela została wyłączona

Akcja na rzecz misyjnych środków transportu

Autor: Administrator o 25. lipca 2011

„Nie bądzcie egoistami!” Tak brzmi pierwsza zasada dekalogu kierowców. W Pieniężnie na uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył vice prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Werbistów o. Jan Wróblewski SVD zebrali się kierowcy z różnych stron Polski, by wspólnie dziękować za każdy bezpiecznie przejechany kilometr, prosić o powrót do zdrowia dla wszystkich, którzy ucierpieli wskutek wypadków drogowych, oraz modlić się o życie wieczne dla zmarłych na drogach.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Akcja na rzecz misyjnych środków transportu została wyłączona

Zjazd misjonarzy i misjonarek

Autor: Administrator o 14. lipca 2011

Coroczny zjazd misjonarzy i misjonarek Rodziny Arnoldowej przebywających na urlopie w Polsce odbywał się w tym roku w Pieniężnie w dniach od 7 do 11 lipca. Zebrani goście brali udział w konferencjach, dyskusjach i wspólnych Mszach Świętych. Nie brakowało również czasu na odpoczynek i dzielenie się swoim doświadczeniem pracy na misjach.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Zjazd misjonarzy i misjonarek została wyłączona

Akcja św. Krzysztofa 2011

Autor: Administrator o 3. lipca 2011

Serdecznie zapraszamy 24 lipca 2011 r. w niedzielę na godz. 10.00 do kościoła Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie na Warmii, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w ramach nowenny mszalnej ku czci św. Krzysztofa w intencji Darczyńców i ich Rodzin oraz Kierowców, którzy włączyli się lub włączą w XVII WERBISTOWSKĄ AKCJĘ ŚW. KRZYSZTOFA. Uroczystości będzie przewodniczył o. Jan Wróblewski SVD – wiceprowincjał Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego. Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Akcja św. Krzysztofa 2011 została wyłączona