Dom Misyjny Św. Wojciecha » 2011 » Maj

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

  • Archiwum nowości

Archiwum dla Maj, 2011

Olimpiada dla osób niepełnosprawnych.

Autor: Administrator o 31. maja 2011

Dnia 29 maja br. na boisku seminaryjnym Księży Werbistów w Pieniężnie odbyła się IX Olimpiada specjalna dla osób niepełnosprawnych. W tym roku w zawodach sportowych wzięło udział ok. 210 osób z 11 placówek. Były to: Szkoły Podstawowe z Pakosz, Zagaj, Piotrowca, Lechowa i Pieniężna oraz Środowiskowy Dom Samopomocy „Bajka” z Pieniężna, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Mój Dom” z Ornety, Zespół Szkół z Lelkowa, Dom Pomocy Społecznej z Bisztynka, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Ornety, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Braniewa. Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Olimpiada dla osób niepełnosprawnych. została wyłączona

Zjazd rodzin kleryków z II i IV roku.

Autor: Administrator o 23. maja 2011

W dniach 20-22.V.2011 roku odbywał się w naszym Domu zjazd rodzin kleryków z II i IV roku. Ciesząc się obecnością Rodziców, rodzeństwa i innych krewnych spędziliśmy ten czas w radosnej atmosferze, czemu towarzyszyła piękna pogoda. Oprócz Eucharystii i konferencji mieliśmy również czas na spotkanie z misjonarzem z Argentyny, O. Radosławem Gawrysiem SVD. W wolnych zaś chwilach mogliśmy podziwiać piękno wiosennej przyrody, oraz, w sobotni wieczór, spotkać się przy ognisku. Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Zjazd rodzin kleryków z II i IV roku. została wyłączona

Msza dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II.

Autor: Administrator o 15. maja 2011

Radość  z daru beatyfikacji Jana Pawła II zgromadziła nas licznie 15 maja na uroczystej Eucharystii dziękczynnej w kościele parafialnym w Pieniężnie. Wzięli w niej udział współbracia z naszego Domu, poczty sztandarowe z różnych instytucji i szkół oraz wierni z Pieniężna i okolic. Mszy świętej przewodniczył O. Tomasz Zbutowicz SVD, misjonarz z Zimbabwe, a homilię wygłosił O. Józef Węcławik SVD, rektor Seminarium i Domu Św. Wojciecha. Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Msza dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II. została wyłączona

Święcenia kapłańskie A.D. 2011.

Autor: Administrator o 11. maja 2011

Trwając w paschalnej radości i ciesząc się z beatyfikacji Jana Pawła II przeżyliśmy 8 maja 2011 roku w naszym Domu w Pieniężnie uroczystość święceń kapłańskich. Godności tej dostąpili nasi czterej Współbracia, dla których przyjęcie święceń oznacza nowy rozdział w życiu, wypełniony posługą misjonarską tam, gdzie Chrystus Ich pośle. Uroczystej Eucharystii oraz obrzędowi święceń przewodniczył J. E. Ks. Bp Romuald Kamiński, biskup pomocniczy z diecezji ełckiej. Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Święcenia kapłańskie A.D. 2011. została wyłączona

Święcenia kapłańskie w Pieniężnie

Autor: Administrator o 4. maja 2011

W niedzielę, 8 maja br. w Kościele Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie odbędą się święcenia kapłańskie, których udzieli Ksiądz Biskup pomocniczy z Ełku Romuald Kamiński.

Polecamy Bogu naszych przyszłych neoprezbiterów: Bartosza Brzezińskiego, Janusza Michałowicza, Mariusza Mielczarka i Bartłomieja Parysa oraz modlimy się o wszelkie łaski i błogosławieństwa potrzebne w ich życiu kapłańskim.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na Uroczystość Święceń kapłańskich.

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Święcenia kapłańskie w Pieniężnie została wyłączona