Dom Misyjny Św. Wojciecha » 2010 » Grudzień

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

  • Archiwum nowości

Archiwum dla Grudzień, 2010

Autor: Administrator o 21. grudnia 2010

Najdrożsi w Chrystusie!

nie jest to sprawą wyłącznie dobrego obyczaju, że składamy sobie najlepsze życzenia na Boże Narodzenie. Biorąc do ręki biały opłatek, dzielimy się chlebem – dobrem i życzymy sobie Bożej obecności, czyli tego, co dla człowieka jest najświętsze. Dlatego pozwólcie, że w kilku słowach wyrażę te uczucia, które przynosi ze sobą Boże Narodzenie i obecność Chrystusa między nami.

Chciałbym wszystkim Wam, Najdrożsi w Chrystusie, życzyć nadziei darowanej nam przez Nowonarodzonego w noc betlejemską. Nadziei mocnej i niezachwianej, mimo trudności, rozczarowań i niepowodzeń. Chcę życzyć wszystkim obecności Bożej w każdym dobru dziejącym się między nami, choć bywa ono małe, niepozorne, kruche i bezbronne. Niech Ten,  który  stał  się  dla  nas Emanuelem – Bogiem z nami mieszka w nas i błogosławi wszystkim zamiarom, planom i zamierzeniom.

A nowy czas, który nadejdzie wraz z Nowym Rokiem 2011, niech będzie pełnym zdrowia, pomyślności, błogosławieństwa i obecności Nowonarodzonego.

W miłości nowo narodzonego Słowa Bożego

Ks. Józef Węcławik SVD – rektor

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania została wyłączona

Uroczystości ku czci św. Józefa – Patrona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego

Autor: Administrator o 16. grudnia 2010

Siedemdziesiąta piąta rocznica powstania Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego zgromadziła nas 14.XII w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Wraz z licznie przybyłymi Współbraćmi, Siostrami Służebnicami Ducha Świętego, Przyjaciółmi i Dobrodziejami  Prowincji uczciliśmy tą uroczystość poprzez Eucharystię pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Jerzego Mazura SVD, ordynariusza Diecezji Ełckiej. Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Uroczystości ku czci św. Józefa – Patrona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego została wyłączona

Msze święte roratnie w naszym Klasztorze

Autor: Administrator o 9. grudnia 2010

Niebiosa, rosę spuśćcie nam z góry; Sprawiedliwego wylejcie chmury – śpiewamy wraz z całym Kościołem, oczekując w modlitewnym skupieniu Świąt Bożego Narodzenia.  Przypominają nam o tym szczególnie Msze Święte roratnie, które w naszym Domu odbywają się w poniedziałki, środy i soboty o godzinie 7.00.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Msze święte roratnie w naszym Klasztorze została wyłączona