Dom Misyjny Św. Wojciecha » 2010 » Czerwiec

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

  • Archiwum nowości

Archiwum dla Czerwiec, 2010

Misyjne Święto Młodych

Autor: Administrator o 15. czerwca 2010

msm

W dniach 1-5 lipca odbywało się w naszym Domu II Misyjne Święto Młodych. Zgromadzona młodzież wsłuchiwała się w konferencje zaproszonych gości, gromadziła się na codziennej Eucharystii, chwaliła Boga śpiewem i modlitwą.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Misyjne Święto Młodych została wyłączona

Boże Ciało w Pieniężnie

Autor: Administrator o 4. czerwca 2010

BożeCiało

Pragnienie oddania publicznej czci Chrystusowi Eucharystycznemu zgromadziło nas licznie w Uroczystość Bożego Ciała w kościele parafialnym w Pieniężnie. Mszy Świętej przewodniczył O. Tomasz Zbutowicz SVD – misjonarz z Zimbabwe.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Boże Ciało w Pieniężnie została wyłączona

Dzień Dziecka w Ełku

Autor: Administrator o 3. czerwca 2010

0 (18)

Dnia 31.05.10 udaliśmy się na kolejny koncert naszego kleryckiego zespołu Querido Matias do Ełku, aby uświetnić V Ogólnopolski Dzień Dziecka.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Dzień Dziecka w Ełku została wyłączona

Nowy Rektor Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów i Domu Misyjnego św. Wojciecha w Pieniężnie

Autor: Administrator o 3. czerwca 2010

W dniu 29 maja br. Rada Prowincjalna na swym posiedzeniu w Górnej Grupie mianowała O. dra Józefa Węcławika SVD Rektorem Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów i Domu Misyjnego św. Wojciecha w Pieniężnie na triennium 2010-2013. Ojciec Józef przez wiele lat był sekretarzem Księdza Biskupa Jerzego Mazura w Irkucku na Syberii oraz w Ełku i Kanclerzem Kurii Diecezjalnej św. Józefa we wschodniej Syberii. Jest także wykładowcą w naszym Seminarium i Seminarium w Ełku.

Ojcu Szczepanowi Szpyrze SVD – ustępującemu Rektorowi,  dziękujemy za pełnienie posługi przełożonego naszego Seminarium przez ostatnie 6 lat. Ojcu Józefowi życzymy wielu łask Bożych i otwartości na światło Ducha Świętego w wypełnianiu powierzonego zadania.

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Nowy Rektor Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów i Domu Misyjnego św. Wojciecha w Pieniężnie została wyłączona

Wizyta Dzieci Pierwszokomunijnych

Autor: Administrator o 2. czerwca 2010

OLYMPUS DIGITAL CAMERATradycyjnie już w piękny, majowy czwartek przyjechały do naszego Seminarium dzieci pierwszokomunijne z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Olsztynie. Wraz ze swoją opiekunką s. Moniką Siemionko CST i ze swoimi rodzicami spędziły z nami dzień na modlitwie i zabawach.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Wizyta Dzieci Pierwszokomunijnych została wyłączona