Dom Misyjny Św. Wojciecha » 2010 » Kwiecień

Dom Misyjny Św. Wojciecha

Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie

  • Archiwum nowości

Archiwum dla Kwiecień, 2010

Sympozjum Misjologiczne – „Biblia a Misje”

Autor: Administrator o 27. kwietnia 2010

sympozjum-pnoMisjologiczne Sympozjum Naukowe o temacie ‘Biblia a Misje’ uświetniło tegoroczne obchody uroczystości odpustowych ku czci Św. Wojciecha w naszym Domu. Licznie zaproszeni Profesorowie mieli okazję dzielić się swoimi spostrzeżeniami na dane tematy. Dorobek naukowy tego spotkania zostanie opublikowany i zaprezentowany przez O. Ludwika Fąsa SVD – organizatora Sympozjum na Światowym Kongresie Misjologów Katolickich w Manili na Filipinach. Ufamy, że te owoce przyczynią się do ożywienia ducha misyjnego w całym Kościele.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Sympozjum Misjologiczne – „Biblia a Misje” została wyłączona

Czuwanie Rodziny Arnoldowej

Autor: Administrator o 13. kwietnia 2010

mbczJuż po raz siódmy w dniach 10-11 IV zgromadziliśmy się u stóp naszej Jasnogórskiej Pani, aby wypraszać łaski i błogosławieństwo dla całej misyjnej Rodziny Arnoldowej: misjonarzy, misjonarek a także Przyjaciół i Dobrodziejów Misji, którzy przybyli licznie ze wszystkich stron naszej Ojczyzny i spoza Jej granic.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Czuwanie Rodziny Arnoldowej została wyłączona

Polecenie prowincjała werbistów w związku z tragedią pod Smoleńskiem.

Autor: Administrator o 13. kwietnia 2010

1Na mocy uchwały Rady Prowincjalnej Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego, która obradowała 12 kwietnia br. w Warszawie, polecam, aby we wszystkich domach misyjnych naszej prowincji oraz parafiach i kapelaniach prowadzonych przez werbistów w dniu uroczystości żałobnych lub pogrzebu Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej została odprawiona Msza św. w intencji ofiar narodowej tragedii pod Smoleńskiem.

Jednocześnie zwracam się z gorącym apelem do polskich werbistów pracujących na całym świecie o podobne uczczenie tego bolesnego dla nas wszystkich wydarzenia.

Niech Trójjedyny Miłosierny Bóg obdarzy miłością wieczną śp. Parę Prezydencką i towarzyszące im osoby w tragicznej wyprawie do Katynia.

Andrzej Danilewicz SVD

prowincjał werbistów

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Polecenie prowincjała werbistów w związku z tragedią pod Smoleńskiem. została wyłączona

Triduum Paschalne w naszym Klasztorze

Autor: Administrator o 12. kwietnia 2010

W. Czwartek_10

W aurze powoli budzącej się do życia przyrody przeżywaliśmy w naszym Seminarium tegoroczne Triduum Paschalne. Rozpoczęliśmy je we Wielki Czwartek Mszą Świętą, w której dziękowaliśmy za nieoceniony dar Eucharystii i Kapłaństwa.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Triduum Paschalne w naszym Klasztorze została wyłączona

Czuwanie Rodziny Arnoldowej 2010

Autor: Administrator o 6. kwietnia 2010

czest

W dniach z 10 na 11 kwietnia 2010 roku (z soboty na niedzielę) w Częstochowie odbędzie się kolejne Czuwanie Misyjnej Rodziny Arnoldowej u Tronu Jasnogórskiej Matki Kościoła pod hasłem: „ABYŚCIE SZLI I OWOC PRZYNOSILI”.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Czuwanie Rodziny Arnoldowej 2010 została wyłączona

Wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II

Autor: Administrator o 5. kwietnia 2010

papiez

Minęło 5 lat od momentu, kiedy pożegnaliśmy Ojca Świętego Jana Pawła II, lecz często wspominamy jego wielką postać. Zostawił nam on niezwykłe bogactwo duchowego pokrzepienia i wzór postępowania.

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II została wyłączona

Rekolekcje dla osób niepełnosprawnych

Autor: Administrator o 3. kwietnia 2010

rekW dniach 26-28 marca 2010 r. w Misyjnym Seminarium Duchowym w Pieniężnie odbyły się rekolekcje Wielkopostne dla osób niepełnosprawnych organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych pod hasłem: „Aby rozproszone dzieci zgromadzić w jedno”(J 11,52b).

Czytaj więcej »

Napisany w Bez kategorii | Możliwość komentowania Rekolekcje dla osób niepełnosprawnych została wyłączona